معرفی اقوام مختلف

دوستی توصیه می کرد در ایران نباید نماز را اول وقت یا آخر وقت خواند استدلال جالب این دوستمان هم این بود که تعدار نمار خوانها در ایران در اول و آخر وقت بسیار است پس امکان دارد درحجم بالا ارسال اطلاعات به درگاه ملکوت مشکل پیش بیاید و بیتی پس و پیش شود. از شوخی که بگذریم معمولا دوستان به محض شروع سریعا اقدام به ثبت نام می کنند اما با توجه به اینکه در هنگام ثبت نام قلعه های شما به ترتیب در هر چهار قسمت سرور از مرکز به گوشه پرمی شوندپس مطمئنا احتمال اینکه با ثبت نام بلافاصله در میان انبوه قلعه های مدعی قرار بگیرید وجود دارد اینکار ممکن است موجب شود شما چند ساعت از افرادی که در همان بدو شروع ثبت نام کرده اند عقب بیفتید اما مطمئن باشید هرچه قلعه شما از بزن بزن نقاط مرکزی نقشه دور تر باشد مجال بیشتری برای رشد ویا پیشرفت خواهید داشت. البته حتما زمانی را انتخاب کنید که می دانید می توانید برای پیشرفت های اولیه وقت بگذارید.
توصیه شماره یک :   برای اولین بار کمی حوصله بخرج دهید اما زمانی وارد شودی که وقت مناسب برای انجام کارهای ابتدایی را داشته باشید.
اما نکته مهمتر در شروع بازی انتخاب قوم مورد نظر است هر قوم در این بازی دارای شرایط و مزایای است که با شناخت آنها و استفاده از آنها براحتی میتوانید برتری های خیره کننده ای بدست آورید.مهمترین عاملی که شاید در انتخاب قوم می تواند موثر باشد سرعت سروری است که دارید در آن بازی می کنید من سعی می کنم در اینجا فهرست مختصری از مزایای هرقوم و یگان ویژه آن بیاورم تا دوستان بتوانند دید روشنی از این مسئله داشته باشند.

اعراب
 • +10% سود غذا
 • 10% پیاده نظام ارزانتر
 • امتیازات تجارت - تاجرها می توانند تا 10 % منابع بیشتر را حمل کنند. (1100 و برای دیگر اقوام 1000) ، ضریب داخلی بازار 03. (02. برای دیگر اقوام ) ، به این معنا که با بازارهای سطح بالا آنها میتوانند 100 واحد را با 75 واحد تجارت کنند(برای بقیه اقوام 100 واحد با 50 تا). همچنین تعداد پیشنهادات بیشتر در بازار ، دیگر اقوام در مرحله اول بازار میتوانند 3 پیشنهاد بدهند و یکی دیگر در هر 5 مرحله( یعنی 4 پیشنهاد در مرحله 6، 5تا در مرحله 10 و ...) . با این امتیاز موجود،آنها یک پیشنهاد دیگر در هر 4 مرحله خواهند داشت، که یعنی ماکزیمم 10 پیشنهاد تا مرحله 10.

بدور از هرگونه تعصبی این قوم قوم محبوب خود من است  که کارایی بسیار زیادی بخصوص در جنگ دارد البته استفاده از این قوم در سروهای با سرعت معمولی اصلا  توصیه نمیشود
  اما مزایای این قوم چیست
        دو مزیت اول یعنی تولید غذای بیشتر و پیاده نظام ارزانتر که نیازی به شرح ندارد هرچند اگر بجای غذا و پیاده نظام مثلا طلا و سواره نظام بود که دیگه حرف نداشت اما مزیت سوم چیست.
در بازی بسار پیش می آید که شما نیاز به ارسال منابع بین قلعه های خودتان یا حتی تبدیل منابع از نوعی به نوع دیگر داشته باشید همانطور که در شرح آمده است این مزیت قوم  عرب بسیار به کار شما خواهد آمد  و مهمتر اینکه در اقوامی که این مزیت را ندارند مثلا برای بدست آوردن 1000 تا طلا در بازار داخلی باید 2000 واحد از سایر منابع را حراج کنید اما همین مقدار در قوم عرب بجای 1000 واحد 1500 واحد طلا به شما تقدیم می کند که در شرایط حساس بسیار کمک کننده است البته این اعداد و ارقام برای وقتی است که بازار شما در بالا ترین حد خود باشد.
مزیت دیگر قوم عرب داشتن یگان خاص پیاده نظام عرب است. این یگان اولا سرعت خوبی دارد و دوما به مهارت بخت و اقبال شما در بازی  امتیاز میدهد با 125 عدد از این یگان شما 25 درصد مهارت بخت اقبال خواهید داشت که


در واقع فقط خان دیگری از همین قوم و با همین تعداد دارای بخت و اقبال مساوی

برای برد در مقابل شما خواهد بود و سایر خانها و اقوام حداکثر 15 درصد آنهم در شرایطی که امتیاز بخت اقبال آنها استاد باشند خواهند بود. هرچند عوامل زیادی در پیروزی در جنگ موثرند اما بخت و اقبال اگر بیشتر سهم نداشته باشد مثلما کمتر هم ندارد. این قوم به درد سرورهای با سرعت معمولی نمی خورد چون تا شما بقصر برسید و سرباز پیاده تولید کنید احتمالا سختی های زیادی خواهید کشید.

بلغار ها
 • +10% سود از طلا;
 • 10% کمانداران ارزانتر;
 • امکان مداوای سربازان مجروح زمانی که تعداد آنها به 150 نفر می رسد (برای بقیه اقوام 200 نفر می باشد).
   ضرب المثل قدیمی کدخدا رو ببین ده رو بچاپ فقط در ایران کاربرد ندارد بلکه در بلغارستان هم طرفداران زیادی دارد . حالا اگر بازیی در کشور بلغارستان تولید شده بود و در این بازی قوم بلغار جزو بهترین ها بود جای تعجب ندارد.
10 درصد طلای بیشتر و کماندار ارزانتر دل هرکسی را آب می کند اما برتری محسوس این قوم که به ویژه در سرورهای با سرعت معمولی شاهکاره امکان پاکسازی از 150 نفر به بالاست که واقعا عصای دست خواهد بود. در مزیت پاکسازی همین بس که تقریبا تمامی بزرگان بازی از مراحل ابتدایی به بعد هیچ رقمی را برای ساخت پیاده نظام هزینه نمی کنند بلکه تمام پیاده نظام مورد نیاز خود را از را پاکسازی بدست می آورند.
اما یگان وپژه این قوم هم داستان خاص خودش را دارد
به طبیبان به این صورت امتیاز می دهد: +0.1% در واحد تا حداکثر 8%


مهارت طبیب در هنگام جنگ و پس از پایان هر مرحله به نصبت درصد تعدادی از نیروهای شما را دوباره مداوا کرده و به جنگ برمیگرداند که نقش مهمی در جنگهای با نفرات و قدرت مساوی دارد و در کل هرچند مهارت یگانهای ویژه با مهارت قهرمان جمع نمی شود اما در این مورد خاص اگر مهارت طبیب شما استاد باشد به تعدا کافی کشیش هم بهمراه خود داشته باشید این دو با هم جمع شده و در نهایت درصد خیره کننده 17 را به شما تقدیم می کند(اصلا هم پارتی بازی نبوده)

 

بریتانیا

 • +10% سود از طلا
 • 10% ماشین های محاصره ارزانتر
 • انبار %10 ظرفیت بیشتر دارد.

10 درصد  طلای بیشتر یک مزیت بی چون چراست اما اگر در ماشین محاصره ارزانتر شک دارید دقت کنید که این یگانها برای بلعیدن سرمایه چوب آهن و غذای شما بوجود آمده اند و عزیزانی که به غارت کردن علاقه دارند همیشه میداند که یک انبار باظرفیت 10 درصد بالا تر چه موهبت بزرگی است مخصوصا در دنیاهای با سرعت بالا گه گاهی باید هزینه این افزایش انبار را آن هم در تک تک قلعه ها با سکه پرداخت کرد

یگان ویژه قومی که زمانی آفتاب در قلمرو پادشاهی آنها غروب نمی کرد نباید هم جز بر مهارت فرمانروای تاثیر نداشته باشد این یعنی که شما با ساختن 150 کوس زن وکسب 35 درصد فرمانروایی همیشه در نبردها تعدادی فراری در لشکر دشمن خواهید داشت

فرانکها

 • +10% سود چوب
 • 10% سواره نظام ارزانتر(شامل سواره کماندار)
 • امتیاز تجارت - تاجرها می توانند تا 10 % منابع بیشتر را حمل کنند. (1100 و برای دیگر اقوام 1000) ، ضریب داخلی بازار 03. (02. برای دیگر اقوام ) ، به این معنا که با بازارهای سطح بالا آنها میتوانند 100 واحد را با 75 واحد تجارت کنند(100واحد برای 50 تا برای بقیه اقوام). همچنین تعداد پیشنهادات بیشتر در بازار ، دیگر اقوام در مرحله اول بازار میتوانند 3 پیشنهاد بدهند و یکی دیگر در هر 5 مرحله( یعنی 4 پیشنهاد در مرحله 6، 5تا در مرحله 10 و ...) . با این امتیاز موجود،آنها یک پیشنهاد دیگر در هر 4 مرحله خواهند داشت، که یعنی ماکزیمم 10 پیشنهاد تا مرحله10

چوب عامل مهمی در ساخت و ساز است اما مهمتر از آن سوار نظام ارزانتراست و امتیاز بازار که کاملا مشابه قوم عرب است. تبرزن جنگی این قوم می تواند با بهمراه داشتن 150 تبر زن به مهارت جنگجو 50 درصد امتیاز بده(حالت عادی 30 درصد)

آلمانها

 • +10% سود از آهن
 • 10% سواره نظام ارزانتر، شامل کمانگیر سواره
 • امتیاز تجارت - تاجرها می توانند تا 10 % منابع بیشتر را حمل کنند. (1100 و برای دیگر اقوام 1000) ، ضریب داخلی بازار 03. (02. برای دیگر اقوام ) ، به این معنا که با بازارهای سطح بالا آنها میتوانند 100 واحد را با 75 واحد تجارت کنند( بقیه اقوام 100 واحد با 50 تا). همچنین تعداد پیشنهادات بیشتر در بازار ، دیگر اقوام در مرحله اول بازار میتوانند 3 پیشنهاد بدهند و یکی دیگر در هر 5 مرحله( یعنی 4 پیشنهاد در مرحله 6، 5تا در مرحله 10 و ...) . با این امتیاز موجود،آنها یک پیشنهاد دیگر در هر 4 مرحله خواهند داشت، که یعنی ماکزیمم 10 پیشنهاد تا مرحله 10

جای چوب را با آهن عوض کنید با همان قوم فرانک طرف هستید 

بیزانس (روم شرقی)

 • +10% سود از چوب
 • 10% کمانداران ارزانتز
 • امتیاز درمان مجروحان در میدان زمانی که به 150 نفر برسند.(این تعداد برای دیگر اقوام 200 است

همان بلغار را درنظر بگیرید که بجای سود طلا دارای سود طلا می باشد 


گوت ها

 • +10% سود غذا
 • 10% پیاده نظام ارزانتر
 • انبار %10 ظرفیت بیشتری دارد.
 

توضیحات مربوط به مزایای این قوم در سایر اقوام آمده است اما یکان خاص این قوم که ارباب جنگ نام دارد به سوار نظام شما تا 50 درصد افزایش قدرت میدهد که از طریق امتیاز قهرمان این عدد 40 است اهمیت این موضوع هنگامی مشخص می شود که بدانیم  که سواره نظام بخصوص سواره نظام سنگین نقش بسیار مهمی در جنگ ها دارد

پارسها

 • +10% سود آهن
 • 10% پیاده نظام ارزانتر
 • انبار %10 ظرفیت بیشتری دارد.


خود من هم در دور اول سرور سه و پنج جزو اکثریت افرادی بودم که این قوم را بعنوان قوم اختصاصی خود استفاده کردم اما مطمئن این قوم که در سرور های مختلف نام مختلفی دارد  در سرور ایران به نام قوم پارس ذکر شده است و به امید خدا باآمدن قوم اصلی پارس دوستان بازی با آن را نیز تجربه خواهند کرد بهر حال هم اکنون مسلئه اصلی این است که  متاسفانه بسیاری از دوستان  از قدرت این قوم استفاده نمی کنند یگان ویژه این قوم به  امتیاز مدافع کمک می کند تعداد زیادی از دوستان هستند که فکر میکنند امتیاز مدافع تنها در هنگام دفاع بدرد می خورد اما باید گفت که این امتیاز به جان تمامی یگانهای شما امتیاز میدهد با قرار دادن 135 یگان مخصوص در صف سربازان شما به جان تمامی یگانهای خود 35 درصد اضافه میکنید (5 درصد بیشتر از مهارت استاد قهرمان) این یعنی لشکر 1000 نفری شما معادل 1350 نفر در میدان جنگ دوام خواهد آورد.


روسها

 • +10% سود چوب
 • 10% ماشینهای محاصره ارزانتر
 • انبار %10 ظرفیت بزرگتری دارد.

مهارت های این قوم را در اقوام دیگر توضیح داده ام اما در مورد یگان مخصوص این قوم باید گفت برج محاصره این قوم انگار درصد عملکرد منجنیق ها و منجنیق کوش های شما را بیشتر افزایش میدهد بنابراین اگر با یک روس درافتادید که در لشکرش برج محاصره دارد هرچند عملا شانس منجنیق ها از 50 درصد بیشتر نخواهد شد اما حتما نگران پایین آمدن سطح ساختمان های خود در صورت شکست باشید .
در صورت شکست باشید .

ژاپنی ها

 • امتیاز تجارت
 • 10% پیاده نظام ارزانتر
 • +10% تولید غذا

ی ها
 این قوم تازه وارد در مورد امتیاز های قومی چیز ندارد که توضیح نداده باشم اما یگان خاص این قوم کاری میکند کارستان  اگر در نبرد پیروز شوید به میزان سامورایی زنده مانده شما از امتیاز تبدیل نیروهای دشمن به یگانهای خودی برخوردار خواهید بود.
هر سامورائی بعد از هر نبرد موفقیت آمیز قادر خواهد بود تا 20 نفر از افراد ارتش دشمن را به عنوان سرباز به خدمت بگیرند. حداکثر یگان های به خدمت گرفته شده 600 (جمعیت ) خواهد بود، شامل نجیب زاده و یگان خاص نمی شود .
مغول ها

 • غارت 25% از منابع ذخیره شده در پناهگاه
 • 20% خسارت بیشتر به دیوار

 این قوم تازه وارد بدرستی  قوم مغول است می تواند 25 درصد از پناهگاهای دشمنان را غارت کند که راسته کار اوایل سرور است. و اینکه دیوار را با درصد بیشتری تخریب میکند که به نظر من این هم راسته کار اوایل سروراست.

اما یگان خاص این قوم بسیار کار آمد است هر گارد چنگیز خان مارش ها را 0.5 درصد سریعتر خواهد کرد، تا حداکثر 30% .


خلاصه کلام در مجوع سراغ قوم مغول نروید این نقل قول از میثم است نفر سوم دور اول و نفر اول دور دوم دنیای 3  قوم مغول بی خیرو برکت ترین قوم است قوم ژاپن هم چون یگان ویژه اش هیچ هنری نداره جز نبدیل و هیچ امتیاز قهرمانی نمیده در کل چندان چنگی بدل نمیزنه از بقیه اقوام به نظر من در دنیاهای با سرعت بالا تر از یک قوم عرب بسیار کارساز است و در دنیاهای با سرعت عادی احتمالا بهترین اقوام اقوامی است که بتوانند در سطح 150 نفر یگانها را پاکسازی کنند که مثلما بلغار انتخاب خوبیست اما از قدرت قوم گوت هم نباید غافل شد مخصوصا که سرعت یگان ویژه آن محدودیتی در سرعت یگانهای شما ایجاد نمیکند.
یک نکته مهم مهارت جنگجو بر خلاف راهنمای بازی فقط به جان پیاده نظام شما امتیاز میدهد پس علاوه بر قوی کردن آنها اگر مهارت مدافع شما 3 باشد و مثلا در قوم آلمان به تعداد کافی یگان ویژه به همراه داشته باشید جان پیاده نظام شما تا 80 درصد افزایش پیدا میکند.

 

/ 1 نظر / 43 بازدید
ایران سینما

سلام خوبی؟ تا حالا عکسای علی شاکردوست رو با نامزدش دیدی؟ من که باورم نمی شد علی شاکردوست اینطور عکس گرفته باشه ! خواستی بیا وبم عکس رو ببین